בלוג

 1. תהליך יצירת טבעת אירוסין מבחינת צורפות ושיבוץ

  טבעות אירוסין הינן טבעות אשר החתן מעניק לכלתו בעת הצעת הנישואין, הדבר נהוג ברוב מדינות העולם, החל ממדינות עולם שלישי עד מדינות מערביות ומתקדמות, נהוג שהאישה עונדת את טבעת האירוסין בכדי לסמל את הסכמתה להתחתן עם בעלה. בעולם המערבי

  ראה עוד
 2. יהלומים עם תעודה גמולוגית

  יהלומים עם תעודה גמולוגית

  תכשיטי יהלומים הם דבר מקובל מאוד, בעיקר כאשר מדובר בטבעת אירוסין. היהלום הוא אבן מרהיבה ביופייה ויש לה תכונות חוזק מרשימות והיא נחשבת סמל לניצחיות ולכן אין זה מפתיע שאנשים מעוניינים ביהלומים על מנת להעניק אותם לאוהבי ליבם. אך ישנם סוגים שונים של יהלומים הנבדלים אחד מהשני בפרמטרים שונים: צורת הליטוש, המשקל בקרט, הצבע ורמת הניקיון. כמו כן ישנם יהלומים אשר עברו טיפולים שונים על מנת לשפר את המראה שלהם. כל התכונות השונות משפיעות מאוד על ערכו של היהלום ובהחלט יתכנו יהלומים בעלי אותה צורת ליטוש, אותו משקל אך פער מחירים גדול בגלל הפרמטרים של הצבע והניקיון. נוסיף לכל זה פרט קצת פחות זוהר של תעשיית היהלומים והוא הזיופים - לצערנו הרב, בגלל ערכם הרב של היהלומים, בשוק גם מתגלגלים יהלומים מזויפים.

  יהלומים עם תעודה גמולוגית

  כאשר אתם רוכשים טבעת אירוסין עם יהלומים (או כל תכשיטי יהלומים אחרים) אתם בוודאי רוצים לקבל מוצר אותנטי אמתי ולא זיוף. כמו כן אתם רוצים להיות בטוחים שרמת הניקיון, הצבע והמשקל של היהלום הם אכן כפי שאמרו לכם בחנות. מבחינת החנות, הם רק רוצים למכור כמה שיותר יהלומים ואתם אינכם מומחים גדולים בתחום. זוהי בדיוק הסיבה מדוע אתם צריכים יהלומים עם תעודה גמולוגית; מכון גמולוגי אשר בדק את היהלומים בעצם נותן לכם חוות דעת של צד שלישי לגבי איכות היהלומים. המעבדה הגמולוגית היא למעשה גוף אובייקטיבי הכולל אנשי מקצוע מומחים מתחום היהלומים המנפיקים תעודה המדרגת ומאבחנת את היהלומים. המעבדה הגמולוגית נמצאת תחת פיקוח לפי סטנדרטים בינלאומיים ובין היתר חל עלייה איסור למסחר בתכשיטי יהלומים על מנת להבטיח שתפעל ללא משוא פנים.

  יהלום עם תעודה של GIA

  ה GIA הוא אחת המעבדות הגמולוגיות הנחשבות ביותר בתחום היהלומים. המעבדה נוסדה בשנות השלושים של המאה ה 20 ויש לה ניסיון רב. למעשה שיטת הדירוג המקובלת בענף (4 c’s) היא שיטה אשר פותחה במעבדה זו בשנות החמישים. מרכז הפעילות של מעבדה זו נמצא בארצות הברית אך היא מחזיקה משרדים במדינות שונות. כאשר אתם רוכשים יהלום עם תעודה של GIA אתם יכולים להיות בטוחים שיש מי שבדק את היהלום והפיק עבורכם תעודה אותנטית של מאפייני היהלום.

  מה תמצאו בדוח גמולוגי?

  התעודה הגמולוגית כוללת את כל המאפיינים של היהלום, אלו אשר מצדיקים את ערכו. שימו לב שכאר אתם רוכשים טבעת אירוסין או תכשיטי יהלומים, התעודה מתייחסת ספציפית לאבן המשובצת בתכשיט.

  יהלום עם תעודה של GIA כולל בין היתר: צורה וסוג חיתוך; מידות; משקל בקרט; דירוג הצבע והניקיון; פלורסנטיות ועוד כמה פרטים. התעודה הגמולוגית היא האחריות שלכם שהיהלום הוא אמיתי ובעל המאפיינים שהובטחו לכם. לא קונים תכשיטי יהלומים ללא תעודה גמולוגית של GIA או מעבדה אחרת מוסמכת ומוכרת. GIA היא גוף נחשב מאוד בתעשיית היהלומים ועצם העובדה שליהלום יש תעודה מטעמם כבר מעלה את ערכו.

  ראה עוד
 3. רעיונות להצעת נישואין

  החלטתם שהגיע הזמן להציע נישואין? טבעת אירוסין כבר בחרתם, ועכשיו אתם רק מתלבטים מה הדרך הכי טובה לשאול אותה "האם תינשאי לי"? הכנו עבורכם כמה רעיונות להצעת נישואין שיעזרו לכם לתכנן את הרגע המשמעותי הזה

  ראה עוד
 4. מחירי טבעות אירוסין

  הגעת להחלטה שהגיע הזמן להתמסד ובחרת את האישה של חייך? מזל טוב. עכשיו הגיע הזמן לעשות החלטה חשובה נוספת: לבחור את טבעת האירוסין. יש טבעות שעולות כמה מאות שקלים ויש כאלה שתג המחיר שלהן מורכב מחמש ספרות. ממה נובעים פערי המחירים, וכיצד ניתן לחסוך מבלי לוותר על היופי?

  ראה עוד
 5. עיצובים שונים של טבעות אירוסין

  בחירת טבעת אירוסין היא לא משימה קלה. גבר שבוחר טבעת אירוסין עבור בת זוגו בדרך כלל עושה זאת ללא ידיעתה, וכך הטבעת צריכה למלא מספר תפקידים: היא צריכה לקלוע לטעמה, כדי שתענוד אותה על אצבעה לאורך שנים רבות;

  ראה עוד
 6. איך קונים טבעת אירוסין?

  אם אתם קוראים את השורות הללו, סימן שמצאתם את האישה שאיתה תרצו לחיות עד סוף ימיכם. בין אם אתם מתכננים להציע לה נישואין באינטימיות של הבית או להפוך את זה לאירוע פלאש מוב מושקע, הדבר הכי חשוב הוא לבחור עבורה את טבעת האירוסין המושלמת. כזו שתפתיע אותה, תרגש אותה ותגרום לה לענות לכם את ה"כן" הנכסף.

  ראה עוד
 7. כל מה שצריך לדעת על מחירי יהלומים

  יהלומים הם אבנים יקרות, וכשמם כן הם: יקרים. זו הסיבה שיהלומים בכלל, ותכשיטים המשובצים ביהלומים בפרט, נחשבים כפריט ייחודי המעיד רבות על בעליו; שהרי על אף שקיים מגוון רחב מאוד של סוגים, גדלים וצבעים, למעשה אין בכל העולם כולו שני יהלומים זהים.

  ראה עוד